Akademickie Mistrzostwa Polski w MTB ponownie w Chorzowie

Tegoroczne Akademickie Mistrzostwa Polski w Kolarstwie Górskim odbędą się w dniach 11-13 maja 2018 w Parku Śląskim w Chorzowie. Impreza będzie jednym z wyścigów kwalifikacyjnych na Akademickie Mistrzostwa Świata w Kolarstwie rozgrywane w Portugalii. Stawka będzie zatem wysoka.

Rywalizacja odbędzie się tradycyjnie w olimpijskiej odmianie kolarstwa górskiego czyli cross-country. Składać się będzie z jazdy indywidualnej na czas (sobota 12.05.) oraz wyścigu ze startu wspólnego (niedziela 13.05.). Ta najważniejsza impreza kolarska w systemie rywalizacji akademickiej zgromadzi podobnie jak w minionych edycjach około 250 zawodników i zawodniczek z blisko 50 uczelni wyższych z całego kraju. Znajdą się wśród nich czołowi kolarze górscy łącznie w kadrą narodową, jak również zwykli pasjonaci uprawiający kolarstwo amatorsko.

Wszyscy walczyć będą nie tylko o medale ale również o zdobycie kwalifikacji na Akademickie Mistrzostwa Świata w Kolarstwie, które odbędą się w Portugalii w dniach 31.07.-04.08.2018.

Drugim wyścigiem kwalifikacyjnym będzie „Górale na start” w Wałbrzychu 10 czerwca, wyścig z kalendarza UCI będący jedną z edycji Pucharu Polski XCO. Szczegółowe zapisy dotyczące kwalifikacji mają być podane w najbliższych dniach.

Areną zmagań będzie ponownie Park Śląski w Chorzowie, jednak tegoroczna runda będzie się różnić od tej z 2017 roku. Będzie nieco krótsza a strefa startu/mety zlokalizowana na Alei Klonowej. Wbrew pozorom tutejsza sieć ścieżek, oraz naturalne i sztuczne przeszkody pozwoliły na wyznaczenie ciekawej i widowiskowej pętli. Uczestnicy mistrzostw będą zakwaterowani w bezpośrednim sąsiedztwie trasy, czyli w Hotelu Diament w Chorzowie. Warto też zapoznać się odpowiednio wcześniej z regulaminem technicznym imprezy, po to by podczas rywalizacji nie było przykrych niespodzianek wynikających z nieznajomości regulaminu. Przypominamy, że termin zgłoszeń wstępnych, których dokonują Kluby AZS mija w poniedziałek 23 kwietnia.

Dla kibiców czeka wiele atrakcji m.in. testowanie rowerów Whyte oraz B’Twin. Będzie również możliwość podniesienia swoich umiejętności rowerowych podczas szkolenia z techniki jazdy, które odbędzie się w niedzielę 13 maja. Poprowadzi je zawodnik KKW Whyte Nexelo Wałbrzych czyli Łukasz Szymczuk – m.in. dwukrotny Mistrz Polski w sprintach XCE, oraz srebrny medalista Mistrzostw Polski w 4X. Zapisy i szczegółowe informacje można otrzymać drogą mailową: lukasz.szymczuk@whyte.pl

Zapraszamy do śledzenie stron Mistrzostw:
www.facebook.com/AkademickieMistrzostwaPolskiMTB oraz www.katowice.azs.pl

PROGRAM

Piątek 11 maja 2018
16:00 – 19:30 – weryfikacja
20:00 – odprawa techniczna

Sobota 12 maja 2018
10:30 – wyścigi indywidualny na czas kobiet
12:00 – wyścigi indywidualny na czas mężczyzn

Niedziela 13 maja 2018
10:00 – wyścig ze startu wspólnego kobiet
12:30 – wyścig ze startu wspólnego mężczyzn
ok. 15:30 dekoracja zwycięzców i zakończenie mistrzostw

No Replies to "Akademickie Mistrzostwa Polski w MTB ponownie w Chorzowie"