Challenge DZKol i ranking Dolnoślązaków w Systemie Sportu Młodzieżowego na dzień 2 września 2018 roku

Po wyścigach rozegranych między 16 sierpnia a 2 września br. w Systemie Sportu Młodzieżowego na osiem kategorii wiekowych zmienili się liderzy w pięciu kategoriach. Zmiany dotyczą też dalszych miejsc.

Warto przeanalizować ranking Dolnoślązaków w SSM i sprawdzić, czy wszystkie punkty są wpisane. W dniu 10 października 2018 roku opublikujemy ostateczną klasyfikację indywidualną. Po raz pierwszy zamieszczony zostanie również ranking klubowy w Systemie Sportu Młodzieżowego.

Na sierpniowych Górskich Szosowych Mistrzostwach Polski, rozegranych w Walimiu, nasi kolarze, zarówno zawodniczki, jak i zawodnicy, wywalczyli aż sześć medali. W kategorii kobiet U-23 całe podium zdobyły zawodniczki z klubu MAT Atom Deweloper. Marta Lach wywalczyła medal złoty, Karolina Sowa srebrny, a Aurela Nerlo brązowy.

W rywalizacji mężczyzn w U-23 złoty medal zdobył Kamil Małecki z CCC Sprandi Polkowice, a brązowy medal wywalczył Jakub Murias z TC Chrobry Głogów. W kategorii junior brązowy medal zdobył Kacper Półtorak z KS Deichmann Abus Mat Sobótka.

W dniach 1-2 września 2018 roku, w Godzieszach Wielkich w województwie wielkopolskim, rozegrano Młodzieżowe Mistrzostwa Polski mężczyzn w kolarstwie szosowym. Złoty medal w wyścigu ze startu wspólnego wywalczył Kamil Małecki, a srebrny medal zdobył Alan Banaszek. W jeździe indywidualnej na czas srebrny medal wywalczył Szymon Sajnok. Cała trójka medalistów reprezentuje CCC Sprandi Polkowice.

W miejscowościach Tuszyn i Roztocznik w powiecie dzierżoniowskim w dniach 1-2 września rozegrano Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików. Zawodniczka Zuzanna Wyszyńska i zawodnik Marcin Rogowski z KS Deichmann Abus Mat Sobótka okazali się najlepsi ze wszystkich startujących, zarówno w jeździe indywidualnej na czas, jak i w wyścigu ze startu wspólnego. Obydwoje zdobyli po dwa złote medale.

Gratulujemy wszystkim kolarkom i kolarzom walki o medale, punktów zdobytych do Systemu Sportu Młodzieżowego w Polsce i w Challenge’u DZKol na rok 2018. Dziękujemy trenerom, klubom i rodzicom za bardzo dobre przygotowanie Dolnoślązaków do walki na mistrzowskich wyścigach.

Więcej w opublikowanych wynikach challenge’u:
Podgląd on-line:

Tekst: Janusz Jasiński
Zdjęcie: Młodzieżowa Liga Kolarska

No Replies to "Challenge DZKol i ranking Dolnoślązaków w Systemie Sportu Młodzieżowego na dzień 2 września 2018 roku"