Challenge DZKol na dzień 02.07.2023 roku

Zachęcamy do zaznajomienia się szczegółowo z dolnośląskim Challengem w MTB, na szosie i torze. Najnowszy został przygotowany w oparciu o wyniki zawodów na dzień 2 lipca 2023 roku.

Na pytanie, czy zdobywane medale mają wpływ na miejsce w Challenge’u DZKol? Odpowiedź jest krótka: tak, i to bardzo duży. Spójrzmy zresztą w wyniki rankingu. Szczególnie że pierwsza połowa sezonu już za nami, a my możemy być dumni z osiągnięć dolnośląskich kolarzy, którzy na Mistrzostwach Polski wywalczyli mnóstwo medali.

W lipcu rozegrane zostały finały Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży. W sierpniu i we wrześniu kolejne finały Mistrzostw Polski w różnych konkurencjach kolarskich.

Gratulujemy i dziękujemy wszystkim kolarzom za medale, wysokie miejsca i wspaniałą formę sportową. Kierujemy podziękowania również do trenerów, klubów, rodzin zawodniczek i zawodników. Bez Państwa zaangażowania i pracy nie byłoby tylu wspaniałych chwil i wzruszeń.

Jednocześnie, zestawienia wyników na dzień 2 lipca br., pragniemy zwrócić uwagę na szosowy Challenge DZKol, a szczególnie na dwa wyścigi, które odbyły się w dniach 24-25.06.2023 roku w Raszkowie w województwie wielkopolskim. Zawody zostały rozegrane pod nazwą Mistrzostwa Polski Szkół Podstawowych m.in. w kategorii młodziczka, młodzik, jazda indywidualnej na czas i ze startu wspólnego. Regulamin zawodów zatwierdził Polski Związek Kolarski.

Zawodom przyznano, zgodnie z Regulaminem Challenge’u DZKol 2023, punktacje wg tabeli E, tj. najwyższa punktacja w kategorii młodzik za I-miejsce: 30 pkt, za drugie: 25 pkt, za trzecie miejsce: 20 pkt, itd. , a za ukończenie zawodów: 3 punkty.

Wyniki Challenge’u dostępne są w zakładce Challenge (kliknij) na naszej stronie.