Finał Ligi MTB XC Aglomeracji Wałbrzyskiej w Szczawnie-Zdroju

W sobotę, 21 września, uczestnicy Ligi MTB XC Aglomeracji Wałbrzyskiej po raz ostatni w sezonie 2019 ścigali się w ramach obejmującego siedem wyścigów cyklu.

Na trasach przygotowanych na Słonecznej Polanie w Szczawnie-Zdroju rozegrano siódmy wyścig w ramach IV edycji Ligi. Na starcie stawiło się 141 spragnionych sportowej rywalizacji zawodników i zawodniczek klasyfikowanych do Ligi MTB Aglomeracji Wałbrzyskiej i do Wyścigów XC w kategorii junior młodszy.

Na wymagających trasach, w malowniczej scenerii i przy słonecznej pogodzie ścigały się dzieci i młodzież pokonując wielokrotnie pętle o długości 2700 m. Najmłodsi pokonywali dystans na krótszych pętlach wokół polany i przy parku rekreacyjnym. Nie tylko pogoda wynagrodziła trud, jaki włożyli wszyscy uczestnicy podczas startów w siedmiu  wyścigach w sezonie 2019. Na podsumowaniu całej Ligi czekały na uczestników nagrody i wyróżnienia. Zwycięzcy Ligi MTB w poszczególnych kategoriach wiekowych nagrodzeni zostali min. medalami, pamiątkowymi i dyplomami, a wszyscy startujący otrzymali medale za udział w cyklu.

Najlepsi zawodnicy i zawodniczki w kategorii junior młodszy otrzymali medale, karty podarunkowe na akcesoria sportowe do sklepów Decathlon oraz dyplomy. Wszyscy uczestnicy mogli korzystać z suto zastawionych bufetów z owocami, słodyczami oraz ciepłymi i zimnymi napojami.

W punktacji generalnej za całoroczny udział w Lidze w klasyfikacji indywidualnej poszczególnych kategorii wiekowych oraz w klasyfikacji drużynowej klubów i szkółek kolarskich najlepsze trójki otrzymały pamiątkowe puchary, które wręczali przedstawiciele organizatorów danych wyścigów.

Organizatorzy serdecznie dziękuję za wsparcie ich inicjatywy, której efektem jest szeroki udział dzieci i młodzieży w rywalizacji sportowej i czynnym wypoczynku na świeżym powietrzu. – Szczególne podziękowania dla kierownictw urzędów miast i gmin: Walim, Stare Bogaczowice, Dobromierz, Wałbrzych, Jaworzyna Śląska, Świebodzice, Szczawno Zdrój, Starostwo Powiatowe Wałbrzych oraz dla kierownictwa firm: Decathlon Wałbrzych, WSSE Wałbrzych, Aqua Zdrój Wałbrzych – mówi Ryszard Szram, prezes SSR Junior Wałbrzych. – Dzięki ich pomocy możliwe było wspólne spędzenie czasu startujących z ich rodzicami, dziadkami, opiekunami, trenerami. Wszystko to z korzyścią dla zdrowego stylu życia, co chcieliśmy przekazać wszystkim uczestnikom, bez względu na ich wiek.

WYNIKI:

Liga MTB XC Aglomeracji Wałbrzyskiej – wyścig nr 7 oraz klasyfikacja końcowa:

I Cykl Wyścigów MTB XC – XV Grand Prix Solidarności – wyścig nr 6 oraz klasyfikacja końcowa:

Zdjęcie: Antoni Szewczyk | MKS Karolina Jaworzyna Śląska

No Replies to "Finał Ligi MTB XC Aglomeracji Wałbrzyskiej w Szczawnie-Zdroju"