Komunikat Prezesa PZKol w sprawie organizacji imprez sportowych i wyjazdów zagranicznych kadr narodowych

Szanowni Państwo,
Uprzejmie informujemy, że w następstwie spotkania Minister Sportu Pani Danuty Dmowskiej-Andrzejuk z przedstawicielami Związków Sportowych jakie miało miejsce wczoraj w siedzibie Ministerstwa Sportu, Polski Związek Kolarski podejmuje następujące decyzje dla zaproponowanych rekomendacji:

  • Odwołuje się wszystkie zaplanowane w Kalendarzu Imprez Polskiego Związku Kolarskiego zawody, do 31.03.2020 włącznie. O ewentualnym przedłużeniu tego terminu poinformujemy w odrębnym komunikacie. Nowe daty dla Pucharu Polski Juniorów Młodszych oraz Eliminacji do OOM zostaną podane w zależności od rozwoju sytuacji, odrębnym komunikatem.
  • Polski Związek Kolarski rekomenduje organizatorom, aby wszystkie zaplanowane imprezy kolarskie zostały również odwołane.
  • W związku z rekomendacją Ministerstwa Sportu Polski Związek Kolarski zawiesza wszystkie wyjazdy zagraniczne Kadr Narodowych – we wszystkich kategoriach wiekowych do 30.04.2020.

W najbliższym czasie poinformujemy Państwa o zasadach organizowania zgrupowań krajowych dla zawodników Kadry Narodowej Seniorek i Seniorów oraz U23.

Zasady organizowania zgrupowań dla Kadr Narodowych Juniorek i Juniorów oraz Juniorek Młodszych i Juniorów Młodszych zostaną podane w osobnym komunikacie.

Dbając o zdrowie Naszych sportowców zapewniamy, że zgrupowania sportowe Kadr Narodowych odbywające się w Polsce będą organizowane na jak najwyższym poziomie z przestrzeganiem zaleceń Głównego Inspektoratu Sanitarnego.

Prezes Polskiego Związku Kolarskiego
Krzysztof Golwiej

Źródło: PZKol.pl

No Replies to "Komunikat Prezesa PZKol w sprawie organizacji imprez sportowych i wyjazdów zagranicznych kadr narodowych"