Puchar Piastów Śląskich i Mistrzostwa Dolnego Śląska w kolarstwie przełajowym

W pierwszy weekend marca w Jeleniej Górze rozegrana została VIII edycja Pucharu Piastów Śląskich. Podczas dwudniowego przełajowego ścigania wyłoniono mistrzynie i mistrzów Dolnego Śląska w tej odmianie kolarstwa.

Rywalizację o tytuł i koszulę mistrza regionu zaplanowano na słoneczną i ciepłą sobotę, 4 marca. Zawodniczki i zawodnicy rywalizowali na liczącej 2200 metrów pętli. Dwukrotnie pokonywały ją młodziczki i juniorki młodsze, a aż sześciokrotnie juniorzy, orlicy, elita mężczyzn i wybrane grupy wiekowe mastersów. W sumie wyłoniono dwanaścioro mistrzyń i mistrzów.

Mistrzynie i Mistrzowie Dolnego Śląska w poszczególnych kategoriach:

młodziczka i młodzik: Hanna Fijałkowska (Mitutoyo AZS Wratislavia Wrocław) i Łukasz Skoczylas (LUKS Trasa Eko-Głogów Nielubia),

juniorka młodsza i junior młodszy: Dorota Bielecka (KKW Superior Wałbrzych) i Dominik Kopiwoda (LKKS Górnik Wałbrzych DZT Service Świebodzice),

juniorka i junior: Wiktoria Kierat (MKS Polkowice) i Kamil Tarnawski (KKW Superior Wałbrzych)

seniorka: Karolina Cierluk (Mitutoyo AZS Wratislavia Wrocław)

orlik: Rafał Barszczowski (Mitutoyo AZS Wratislavia Wrocław)

elita mężczyzn: Łukasz Klimaszewski (Mitutoyo AZS Wratislavia Wrocław)

Masters M40: Krzysztof Paluszek (Głuszyca)

Masters M50: Leon Grodzicki (Quest Team)

Masters M60: Marian Kłos (Oleśnica)

 

Klasyfikacja drużynowa:

LKKS Górnik Wałbrzych DZT Service Świebodzice

UKS Centrum Nowa Ruda

KKW Superior Wałbrzych

 

Sobotnim zawodom, rozgrywanym także jako XI Puchar Prezydenta Miasta Jelenia Góra towarzyszyły wyścigi dla zawodników bez licencji oraz dzieci od 4. do 12. roku życia. W sumie przez trasę wyścigu przewinęło się aż 123 kolarzy w różnym wieku.

 

W niedzielę odbyła się II edycja Pucharu Piastów Śląskich, V Puchar Quest Sport Jelenia Góra, XV Memoriał Jana Kozłowskiego, w którym wzięło udział ponad 80 zawodników. W klasyfikacji drużynowej na pierwsze miejsce wysunęli się kolarze UKS Centrum Nowa Ruda. Drugie miejsce przypadło „Górnikowi”, a trzecie zajęła Kwisa Lubań.

 

Pełne wyniki dostępne tutaj:

 

Fot. Łukasz Różnicki / UKS Centrum Nowa Ruda

No Replies to "Puchar Piastów Śląskich i Mistrzostwa Dolnego Śląska w kolarstwie przełajowym"