Świetny występ Karoliny Sowy i Filipa Brzóski w Dolny Śląsk Tour – Škoda Auto Sudety 2019

Nikol Płosaj (UKS TFP Jedynka Kórnik) i Kacper Maciejuk (KS Pogoń Puławy) sięgnęli po zwycięstwa w końcowej klasyfikacji generalnej drugiej edycji kolarskiego wyścigu Dolny Śląsk Tour – Škoda Auto Sudety.

Ostatniego dnia rywalizacji w tegorocznej odsłonie Dolny Śląsk Tour – Škoda Auto Sudety na zawodników czekały cztery 22-kilometrowe rundy z dwoma podjazdami. Zarówno start, jak i meta wyznaczone były w Świebodzicach, a łączny dystans w obu kategoriach wynosił blisko 90 kilometrów.

Bezkonkurencyjne dziewczyny z UKS TFP Jedynki Kórnik

Pierwsi na trasę wyruszyli juniorzy młodsi, a kilka minut po nich wystartowały kobiety, wśród których obecne były juniorki, orliczki i elita. Tutaj decydująca akcja „poszła” w połowie drugiego okrążenia. Po krótkim, ale sztywnym podjeździe na prowadzeniu uformowała się ucieczka sześciu zawodniczek. Były to: Karolina Sowa i Wiktoria Kierat (MAT Atom Deweloper Wrocław), Nikol Płosaj, Joanna Golec i Wiktoria Polak (UKS TFP Jedynka Kórnik) oraz Karolina Stępień (LSKK Bełchatów).

Prowadząca grupka bez żadnego problemu powiększała swoją przewagę nad resztą dziewczyn i między sobą rozgrywała wszystkie górskie i lotne premie. Na wszystkich punkty zbierała Płosaj, sięgając ostatecznie po zwycięstwo zarówno w klasyfikacji górskiej Quest, jak i aktywnych Atom Deweloper.

Szóstka uciekinierek dojechała razem na ostatnie metry, w końcówce walkę o etapowe zwycięstwo stoczyły między sobą Kierat i Polak. Ostatecznie lepsza okazała się zawodniczka z Jedynki Kórnik, dopisując kolejny sukces na konto swojej drużyny.

W klasyfikacji generalnej Płosaj była niezagrożona i to ona stanęła na najwyższym stopniu podium całego wyścigu. Drugie miejsce zajęła Sowa, a trzecia była Polak.

Etapowy sukces Kapeli, generalka dla Maciejuka

W wyścigu juniorów młodszych skoki i ataki na niewiele się dziś zdały. Pomimo licznie podejmowanych prób, żadna z ucieczek nie utrzymywała się zbyt długo na czele. Peleton jechał aktywnie, nie odpuszczając akcji przez większość dystansu.

Lekko nie było. Chłopacy, zmęczeni długą rywalizacją w górzystym terenie, stopniowo odpadali od peletonu, który na ostatnim z czterech okrążeń liczył już tylko nieco ponad 20 zawodników.

Ostatnią z górskich premii jako pierwsi zameldowali się Marek Kapela (NOSiR BDC Development), Adrian Kowalczyk (GKK Opty-Mazowsze) i Ukrainiec Maksym Varenyk (Myunnt Argo), którym udało się uzyskać niewielką przewagę nad resztą stawki. Z kilkunastosekundowym zapasem dojechali na finisz i między sobą rozstrzygnęli o losach etapu. Najszybszy tym razem okazał się Kapela, wyprzedzając rywali na kresce.

W spóźnionej o 16 sekund grupie zasadniczej finiszował lider klasyfikacji generalnej Škoda Auto Sudety, Kacper Maciejuk (KS Pogoń Puławy), który mimo poniesionej straty obronił koszulkę i triumfował w całym wyścigu. Obok zawodnika z Puław na podium stanęli Łukasz Skoczylas (LKS Trasa Zielona Góra) i Filip Brzóska (KKW Nexelo Wałbrzych).

W klasyfikacji aktywnych, sponsorowanej przez firmę Atom Deweloper, najlepszy okazał się Filip Szałek (LKS POM Strzelce Krajeńskie), a zwycięzcą klasyfikacji górskiej Quest został Łukasz Skoczylas.

Pełne wyniki w zakładce WYNIKI na stronie DZKol.

fot. Magda Tkacz | Dolny Śląsk Tour

No Replies to "Świetny występ Karoliny Sowy i Filipa Brzóski w Dolny Śląsk Tour – Škoda Auto Sudety 2019"