Torowy Puchar Świata jesienią w Pruszkowie

Już w listopadzie na pruszkowskim welodromie  ścigać się będą najlepsi kolarze torowi świata. W pierwszy weekend jesieni rozegrana zostanie inauguracyjna runda najważniejszej cyklicznej imprezy torowej – Torowego Pucharu Świata w sezonie 2017/2018.

W nadchodzącym sezonie Puchar Świata składać się będzie z czerech rund. Po rozpoczynającej rundzie w Pruszkowie (3-5 listopada), kolarze kontynuować będą rywalizację w brytyjskim Manchesterze (10-12 listopada), kanadyjskim Milton (2-3 grudnia) oraz w chilijskim Santiago (9-10 grudnia). Program zaplanowanej na trzy dni imprezy pęka w szwach. Kolarze i kolarki rywalizować będą w swoich kategoriach w ośmiu konkurencjach: wyścigu punktowym, scratchu, drużynowym wyścigu na dochodzenie, sprincie indywidualnym, sprincie drużynowym, omnium, keirinie i madisonie. W sesjach przedpołudniowych rozgrywane będą kwalifikacje, a w sesjach popołudniowych odbędą się finały.

– To dla nas ogromne wyróżnienie. Po wielu latach marazmu wielkie kolarstwo wraca do Pruszkowa. Moim celem było przywrócenie życia naszemu pięknemu obiektowi i to się udaje. Organizacja pucharu to duże wyzwanie, któremu musimy sprostać chcąc w przyszłości wrócić do organizacji mistrzostw świata

– mówił Prezes Polskiego Związku Kolarskiego Dariusz Banaszek tuż po ogłoszeniu decyzji Międzynarodowej Unii Kolarskiej o przyznaniu Polsce prawa do organizacji PŚ.

W tym prestiżowym wydarzeniu udział wezmą największe gwiazdy światowego toru, pośród których nie zabraknie także znakomitych i utytułowanych zawodników z Polski. Wystarczy choćby wrócić wspomnieniami do rozgrywanych wiosną torowych mistrzostw świata w Hongkongu, które dla polskiej reprezentacji okazały się najlepszymi w historii. Biało-czerwoni wrócili z nich z dwoma medalami – złotym Adriana Teklińskiego w konkurencji scratch i brązowym Wojciecha Pszczolarskiego w wyścigu punktowym. Zajęli także trzy 4. miejsca. Sukcesów na kontach naszych kadrowiczów jest z resztą o wiele więcej – Szymon Sajnok i Justyna Kaczkowska wygrywali wyścigi podczas Pucharu Świata, a nasza młodzież na rozgrywanych kilka dni temu torowych mistrzostwach Europy U23 wypełniła worek medali po brzegi. Sięgali po nie m.in. Filip Prokopyszyn, Damian Sławek, Daniel Staniszewski czy Daria Pikulik i Alicja Ratajczak. To zapowiada niezwykle emocjonujący weekend na BGŻ Arenie w Pruszkowie z mocnymi, polskimi akcentami.

Bilety na Torowy Puchar Świata w Pruszkowie nabyć można na stronie kupbilet.pl. Ceny wahają się od 25 do 80 zł za wejściówkę na cały dzień. Dzieci do lat 8 mają bezpłatny wstęp.

Lokalizacja Welodromu
Arena Pruszków
ul. Andrzeja 1
05-800 Pruszków

Program wydarzeń podczas Pucharu Świata: TUTAJ
Link do wydarzenia na Facebooku:
https://www.facebook.com/events/109385863078300/
Link do strony wydarzenia: http://trackworldcup.pl/
Link do zakupu biletów: www.kupbilet.pl

No Replies to "Torowy Puchar Świata jesienią w Pruszkowie"