W czwartek, 13 sierpnia, pierwszy etap Sowiogórskiego Touru

Już w najbliższy czwartek, 13 sierpnia, w Roztoczniku rozpocznie się pierwsza edycja etapowego wyścigu kolarskiego Sowiogórski Tour – Wyścig Nadziei Olimpijskich.

Etapówka realizowana jest w ramach projektu Ministerstwa Sportu wspierającego szkolenie sportowe i współzawodnictwo młodzieży pn. „Organizacja zawodów Turnieju Nadziei Olimpijskich w ramach Grupy Wyszehradzkiej” i finansowana ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej. Na dolnośląskich szosach do rywalizacji stanie elita kobiet, juniorki oraz juniorzy.

Pierwsza edycja Sowiogórski Tour – Wyścigu Nadziei Olimpijskich odbędzie się w dniach 13-15 sierpnia. Do rywalizacji przystąpią panie z elity, juniorki oraz juniorzy, mierząc się z urokliwymi, lecz wymagającymi trasami w gminie Dzierżoniów. Na zawodniczki i zawodników czekają dwa etapy ze startu wspólnego, a na zakończenie walka z samym sobą, czyli jazda indywidualna na czas, która ostatecznie rozstrzygnie klasyfikację generalną.

– Cieszymy się, że w tak trudnym czasie związanym z pandemią możemy podtrzymać sportową rywalizację. Nie byłoby to możliwe gdyby nie Ministerstwo Sportu, które w ramach Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej, dało nam ogromne wsparcie finansowe, aby zorganizować Sowiogórski Tour – mówi Mariusz Mazur, organizator wyścigu. – Dziękujemy również sponsorom, mającym ogromny udział w tym, aby pierwsza edycja wyścigu po Górach Sowich mogła się odbyć. Otrzymaliśmy też pomoc od Grupy Wyszehradzkiej, której aktualnie przewodniczy Polska. To wspaniała okazja do promowania zarówno kolarstwa, jak i dolnośląskiego regionu.

Przebieg trasy zapowiada sporą dawkę sportowych emocji, będzie interwałowo i dynamicznie. Specyfika wyścigu po dzierżoniowskiej gminie stanowi dobre przygotowanie dla zawodniczek i zawodników przed zbliżającymi się mistrzostwami Europy.

– Myślę, że na Sowiogórskim Tourze kolarki i kolarze zaspokoją głód ścigania, spowodowany zawieszeniem sportowych imprez – dodaje Mariusz Mazur. – Wyścig będzie naprawdę ciekawy, a poza czołówką polskich drużyn, spodziewamy się na starcie kobiecego zespołu z Węgier. Węgierskim zawodniczkom i trenerom dzierżoniowskie trasy znane są z organizowanych tu w latach poprzednich wyścigów. Jazda na czas jest jednocześnie memoriałem Kornela Morawieckiego, to właśnie ten ostatni etap pozwoli wyłonić zwycięzców w klasyfikacji generalnej – podkreśla Mariusz Mazur.

Więcej bieżących informacji na profilach społecznościowych wyścigu:
www.facebook.com/sowa.tour
www.instagram.com/sowa.tour

Rozpiska etapów I edycji Sowiogórskiego Touru:
13 sierpnia – I etap
Roztocznik

JUNIOR: 15 rund x 6,7 km, w sumie 100,5 km

JUNIORKA: 10 rund x 6,7 km, w sumie 67 km

ELITA KOBIET: 15 rund x 6,7 km, w sumie 100,5 km

Start:
13:00 – junior
16:00 – kobiety open

14 sierpnia – II etap
Ostroszowice

JUNIOR: 12 rund x 8,7 km, w sumie 104,4 km

JUNIORKA: 9 rund x 8,7 km, w sumie 78,3 km

ELITA KOBIET: 12 rund x 9,7 km, w sumie 104,4 km

Start:
13:00 – junior
16:00 – kobiety open

15 sierpnia – III etap (ITT)
Osolin/Bagno

JUNIOR: 16 km

ELITA KOBIET i JUNIORKA: 16 km

Start:
14:00 – junior
16:30 – kobiety open

No Replies to "W czwartek, 13 sierpnia, pierwszy etap Sowiogórskiego Touru"