Walka on-sight w Srebrnej Górze

Inaugurację sezonu enduro w ramach cyklu „Kellys Enduro MTB Series” można zaliczyć do bardzo udanych. Ciekawe a zarazem trudne trasy, dobra pogoda, fajny klimat i niepowtarzalna atmosfera a przy tym kolejny rekord frekwencji.

Weekend 20-21 maja w Srebrnej Górze stał się nie lada gratką dla miłośników kolarskiego enduro. To właśnie w tych dniach odbyła się pierwsza edycja zawodów Kellys Enduro MTB Series. Cykl ten jest największym tego rodzaju przedsięwzięciem w Polsce, dlatego też lokalizacja inauguracyjna nie mogła być przypadkowa. Areną zmagań stały się bardzo popularne w kolarskim środowisku tereny Srebrnej Góry, a autorami tras nie mógł być nikt inny jak PM Bike Experts czyli Piotr Kurczab i Marek Janikowski.

Kellys Enduro MTB Series to jedyna impreza w kraju rozgrywana w formule on-sight, czyli bez wcześniejszej znajomości trasy, dlatego przebieg poszczególnych OSów pozostawał w tajemnicy aż do ostatnich minut. Około godziny 10:00 zawodnicy ruszyli w swoich grupach startowych w najdziksze zakamarki tutejszych lasów i zbocza miejscowej twierdzy.

Do rywalizacji przystąpiło 267 osób, co jest nowym rekordem frekwencji w polskich zawodach enduro. Organizatorzy przygotowali dla zawodników 4 odcinki specjalne – mocno zróżnicowane i wymagające, a także bufet regeneracyjny zaopatrzony w napoje Oshee, jabłka, batony oraz… chleb ze smalcem i ogórkiem, cieszący się chyba największym zainteresowaniem.

Warto jednak pamiętać, że nie samymi błotem i adrenaliną żyje człowiek, dlatego dla osób, które nie zdecydowały się na udział w rywalizacji, osób towarzyszących zawodnikom, a także i samych uczestników po zakończonych zawodach czekało miasteczko zawodów. Sponsorzy i partnerzy imprezy zawitali do Srebrnej Góry ze swoimi stoiskami, dzięki czemu wszyscy zainteresowani mogli poznać najnowsze rowerowe trendy.

Podczas wieczornej dekoracji nagrodzeni zostali najlepsi zawodnicy I edycji cyklu zawodów Kellys Enduro MTB Series, czyli tradycyjnie pierwsze „trójki”. Oto one:

Wśród kobiet najlepsze okazały się:
1. Katarzyna Burek 31:24:08
2. Anna Sojka + 1:06:72
3. Anna Kulpa + 2:13:27

Panowie, jak w latach ubiegłych, zostali sklasyfikowani w trzech kategoriach wiekowych.

Najlepsi juniorzy:
1. Jakub Ratajczak 26:18:78
2. Jakub Gąsienica + 0:37:23
3. Dominik Dankowski + 1:43:59

Na podium kategorii Elita stanęli:
1. Frantisek Źilak 23:38:38
2.Robert Piekara + 28:04
3. Marcin Motyka + 0:36:40

Wśród mastersów najlepsi okazali się:
1. Romek Kwaśny 24:26:26
2. Wojtek „Diabeł” Koniuszewski + 25:56:63
3. Vaclav Chlibek + 3:23:22

Na „sztywniakach” najlepiej poradzili sobie z trasą:
1. Rafał „Kruku” Kruczkowski 28:31:73
2. Tomasz Zawada + 0:14:89
3. Maciej Tlałka + 1:12:43

Najlepsze drużyny zawodów to:
1. Kross Rowerowe Podhale Skład
2. 2B Enduro Team
3. Kellys Oshee Racing

Ponadto w ramach rywalizacji rozegrana została pierwsza edycji Akademickiego Pucharu w Enduro. Najlepszymi zawodniczkami w kategorii AZS zostały:
1. Katarzyna Burek
2. Daniela Chlibkova
3. Joanna Sobieralska

Najlepszymi studentami ścigającymi się w enduro zostali:
1. Stanisław Rusnak
2. Jakub Ratajczak
3. Mikołaj Czopik

Niedziela w Srebrnej Górze, choć bez rywalizacji sportowej również należała do fanów enduro. Zawodnicy mogli wypożyczyć na wycieczkę rowerową modele tytularnego sponsora zawodów – marki Kellys, a także innych marek rowerowych takich, jak: Yeti, czy Whyte. Gospodarze tras enduro non stop kursowali „tarpanem” i wywozili na górę rowerzystów, którzy mieli możliwość ponownego przejechania sobotnich OSów lub stałych tras kompleksu. W przerwach pojawiali się przy centrum ścieżek, gdzie „Pycha Szprycha” serwowało jak zwykle świetne burgery, pizzę i zimne napoje.

Zawody „Kellys Enduro MTB Series” w Srebrnej Górze przeszły do historii, ale już teraz zapraszamy na kolejną kolarską imprezę w nieco odmiennej formie, czyli Zlot Enduro w kultowej już Przesiece w Karkonoszach w terminie – 9-11 czerwca 2017 r. Szczegóły na zlot.enduro-mtb.eu.

Galerie zdjęć na www.facebook.com/EnduroMTBseries
Pełne wyniki zawodów w zakładce WYNIKI na stronie DZKol.

Fot. fotosa.pl

No Replies to "Walka on-sight w Srebrnej Górze"