Za tydzień rusza Dolny Śląsk Tour – Škoda Auto Sudety 2019

W czwartek 8 sierpnia w Wałbrzychu rozpocznie się czterodniowa rywalizacja w drugiej edycji Dolny Śląsk Tour – Škoda Auto Sudety. To jedyny wieloetapowy wyścig kolarski dla kobiet i juniorów młodszych organizowany w Polsce.

Podobnie jak w ubiegłym roku, zmagania w wyścigu organizowanym przez Ryszarda Szrama i Władysława Żyndula rozpoczną się od ulicznego kryterium „O Złotą Spinkę Prezydenta Miasta Wałbrzycha”, stanowiącego nieoficjalny prolog wyścigu. Następnie na zawodniczki i zawodników będzie czekał etap jazdy indywidualnej na czas pod Przełęcz Palczyk oraz trzy etapy ze startu wspólnego. Wszystko to rozgrywane będzie w górzystych okolicach Wałbrzycha, co zapowiada niezwykle interesujący wyścig.

– Wyścig na pewno będzie cięższy niż przed rokiem. Tym razem do programu dodany został „królewski” etap górski, który poprowadzi po rundzie przez Walim i Niedźwiedzicę. Do przejechania będzie w sumie ponad 90 kilometrów, to dużo. Spodziewamy się, że sporo się tam wydarzy i będzie miał on kluczowe znaczenie dla klasyfikacji generalnych wyścigu – zapowiada Władysław Żyndul.

Wspomniany przez dyrektora wyścigu DST etap będzie niewątpliwie najbardziej wymagający, jednak pozostałe odcinki nie pozostają w tyle pod względem trudności. I tak w drugim dniu zmagań najpierw rozegrana zostanie wspomniana już górska czasówka (2,6 km), a kilka godzin później rywalizacja przeniesie się do Dobromierza, skąd pochodzi jeden z najsłynniejszych, polskich kolarzy.

– W tym roku postanowiliśmy również uczcić pamięć Stanisława Szozdy – wybitnego kolarza, dwukrotnego wicemistrza olimpijskiego i medalistę mistrzostw świata – który pochodził z Dobromierza. To właśnie tam rozgrywany będzie drugi z etapów Dolny Śląsk Tour 2019. Będzie on jednocześnie Memoriałem Stanisława Szozdy – dodaje Żyndul. – Pamiętamy więc o naszej bogatej, kolarskiej historii, ale patrzymy też w przyszłość i nie zapominamy o młodych. Przy okazji czwartego, ostatniego etapu w Świebodzicach odbędą się także wyścigi dla dzieci: zarówno maluchów, jak i tych nieco starszych. Wszystkich serdecznie zapraszamy.

Finałem tegorocznej odsłony Dolny Śląsk Tour – Škoda Auto Sudety będzie odcinek rozgrywany na 22-kilometrowej rundzie wokół Świebodzic. Uczestnicy wyścigu pokonają po pięć okrążeń, co przełoży się na łączny dystans przeszło 110 kilometrów. Gdy wszyscy dotrą już na metę, poznamy zwycięzców drugiej odsłony wałbrzyskiej etapówki.

Program Dolny Śląsk Tour – Škoda Auto Sudety 2019:

8 sierpnia 2019 – Kryterium „O Złotą Spinkę Prezydenta Miasta Wałbrzycha” | SM „Podzamcze” Al. Podwale
9 sierpnia 2019 – etap 1: Zagórze Śląskie – Przełęcz Palczyk, jazda indywidualna na czas, 2,8 km
9 sierpnia 2019 – etap 2: Dobromierz, 81,2 km (4x 20,3 km) | Wyścig o Puchar Wójta Dobromierza / Memoriał Stanisława Szozdy
10 sierpnia 2019 – etap 3: Walim, 93,8 km (4x 22 km) | Puchar Wójta Walimia
11 sierpnia 2019 – etap 4: Świebodzice, 112 km (5x 22,4 km) | XVIII Memoriał Pawła Sosika

© Dariusz Krzywański | Dolny Śląsk Tour

No Replies to "Za tydzień rusza Dolny Śląsk Tour - Škoda Auto Sudety 2019"