Amatorzy powalczą o Złotą Spinkę

W sobotę 14 sierpnia w Wałbrzychu odbędzie się XXVI edycja Kryterium „O Złotą Spinkę Prezydenta Miasta Wałbrzycha – Memoriał Janusza Wilczewskiego”. W tym roku o główne trofeum wyścigu rywalizować będą amatorzy.

Zawodnik, który zgromadzi największą ilość punktów przelicznikowych w kryterium otrzyma „ZŁOTĄ SPINKĘ PREZYDENTA MIASTA WAŁBRZYCHA”. Przy równej ilości punktów spinkę otrzyma zawodnik starszy rocznikowo.

Punkty przelicznikowe będą obliczone według następującej reguły: ilość punktów zdobytych w kryterium razy ilość zawodników, którzy wystartowali w danej kategorii wiekowej podzielone przez ilość zawodników, którzy wystartowali w najliczniejszej kategorii wiekowej.

W kryterium wezmą również udział zawodniczki w kategorii młodziczki i juniorki młodsze oraz zawodnicy w kategorii młodzik i junior młodszy, którzy będą zdobywać punkty do challangeu DZKol 2021.

Organizator przewidział również wyścigi dla dzieci w trzech kategoriach, oddzielnie dla dziewcząt i chłopców:

  1. wiek 5-6 lat,
  2. wiek 7-8 lat,
  3. wiek 9-10 lat.

Dzieci startują na podstawie oświadczeń o braku przeciwwskazań do udziału w wyścigu złożonych do komisji sędziowskiej w biurze zawodów – druki oświadczeń będą dostępne w biurze zawodów. Dzieci startują na rowerach górskich i muszą posiadać sprawny rower, strój sportowy i kask ochronny.

Zgłoszenia zawodniczek i zawodników należy przesłać do dnia 12.08.2021 roku, tylko drogą elektroniczną. Link do zgłoszeń https://biurozawodow.eu/zawody/24. 

Regulamin dostępny na stronie DZKol w zakładce REGULAMINY I DOKUMENTY (kliknij).

Zdjęcie: Ola Sulikowska | olasulikowska.myportfolio.com

No Replies to "Amatorzy powalczą o Złotą Spinkę"