Dolny Śląsk Tour wystartuje w Wałbrzychu 20 lipca

Wieloetapowy Wyścig Kolarski dla kobiet, organizowany na terenie Aglomeracji Wałbrzyskiej, to ogromna część historii wałbrzyskiego kolarstwa szosowego.

Wyścig po raz pierwszy zainicjowano w 1992 roku. Przez lata zmieniał swój charakter i nazwę. Był Wyścigiem „O Złotą Spinkę Soni”, nazywał się także O Złotą Spinkę Prezydenta Miasta Wałbrzych, Wyścig Fortum DZT, Górski Wałbrzyski Wyścig Kolarski. Obecnie jest to Dolny Śląsk Tour.

Początkowo był to wyścig jednoetapowy, w kolejnych latach stał się etapówką, może nie rozbudowaną, ale w 2014 roku, kiedy jako GWWK odbył się po raz ostatni, liczył aż 5 etapów. W jego ramach zawodniczki i zawodnicy ścigali się m.in. w Memoriale Janusza Wilczewskiego i Pawła Sosika.

Po 3-letniej przerwie w gronie wałbrzyskich działaczy kolarskich powstał pomysł reaktywacji wyścigu z korzyścią dla środowiska kolarskiego i mieszkańców Aglomeracji Wałbrzyskiej. Dzięki zaangażowaniu kolarskiej braci, wyścig dla najlepszych kolarek z Polski i zagranicy stanie się miejscem przyjaznym dla zmagań sportowych na najwyższym poziomie.

Zawodniczkom i zawodnikom, opiekunom, gościom i kibicom wyścigu organizowanego w 2018 roku po raz 23. życzę zdrowej, sportowej rywalizacji, dobrej zabawy i wielu emocjonujących wrażeń.

Ryszard Szram | Prezes SSR Junior

PROGRAM DOLNY ŚLĄSK TOUR:
Piątek, 20.07.2018

start godz. 17:00 – Kryterium Kolarskie o Złotą Spinkę Prezydenta Miasta Wałbrzych – Memoriał Janusza Wilczewskiego, Wałbrzych-Podzamcze

Sobota, 21.07.2018

start godz. 9:30 – I etap Dolny Śląsk Tour, indywidualna jazda na czas Zagórze Śląskie – Przełęcz Palczyk
start godz. 17:00 – II etap Dolny Śląsk Tour, start wspólny, III Wyścig o Puchar Wójta Dobromierza, Dobromierz

Niedziela, 22.07.2018

start godz. 12:00 – III etap Dolny Śląsk Tour, start wspólny, XVII Memoriał Pawła Sosika, Świebodzice

No Replies to "Dolny Śląsk Tour wystartuje w Wałbrzychu 20 lipca"