Mistrzostwa Dolnego Śląska w Kolarstwie Przełajowym

Jak co roku zwieńczeniem sezonu przełajowego w regionie będą Mistrzostwa Dolnego Śląska w Kolarstwie Przełajowym. Zawody, w którym stawką jest mistrzowska koszulka rozegrane zostaną w dniach 3-4 marca w Jeleniej Górze.

Rywalizacja o tytuł mistrzyni i mistrza Dolnego Śląska rozegrana zostanie w sobotę, 3 marca, ramach IX Pucharu Piastów Śląskich, któremu patronuje Prezydent Jeleniej Góry. O podium walczyć będą kategorie od młodzika do elity, a także cyklosport i masters. Warunkiem startu jest posiadanie licencji kolarskiej na rok 2018 oraz aktualnych badań lekarskich, choć osobno klasyfikowani będą zawodnicy niezrzeszeni – w kategoriach open mężczyźni i kobiety. Przewidziano także wyścigi dla dzieci w wieku od 4 do 12 lat.

Długość rundy wynosi 2500 m, oczywiście, zgodnie z przepisami PZKol dla kolarstwa przełajowego w poszczególnych kategoriach obowiązuje nie ilość rund, ale czas trwania wyścigu. Dla najmłodszych, młodziczki i młodzika wynosi on 20 minut, elita kobiet i juniorki ścigać się będą przez 40 minut, a juniorzy, orlicy i elita mężczyzn – przez 50 minut.

Jak podaje organizator, zgodnie z obowiązującymi od sezonu przełajowego 2016/2017 przepisami, zawodników z licencjami, rywalizujących o mistrzowskie koszulki obowiązuje start na rowerach przełajowych (w których szerokość opony mierzona w najszerszym miejscu nie przekracza 33 mm). Na rowerach MTB prawo startu mają jedynie kategorie masters III (50-59 lat) i IV (60 lat i starsi).

Zawody w Jeleniej Górze to impreza dwudniowa. Warto zarezerwować czas na ściganie również w niedzielę, kiedy odbędzie się VI Puchar QuestSport oraz XVI Memoriał Jana Kozłowskiego.

Wyścigi odbędą się w Jeleniej Górze na Stadionie MOS, przy ul. Lubańskiej.

Zapisy na wyścigi i więcej informacji:

Karkonoskie Stowarzyszenie Cyklistów
58-506 Jelenia Góra, ul. Kiepury 61/17
email: ksc@opoczta.pl tel. 607 495 737

Szczegóły w regulaminie dostępnym TUTAJ.

No Replies to "Mistrzostwa Dolnego Śląska w Kolarstwie Przełajowym"