Pięć dni do Górskich Szosowych Mistrzostw Polski

W najbliższy weekend w Walimiu rozpoczną się Górskie Szosowe Mistrzostwa Polski. Czy Aurela Nerlo i Mateusz Taciak obronią wywalczone rok temu w Wysowej tytuły?

Rywalizacja o koszulkę z orłem rozpocznie się w piątek, 24 sierpnia od wyścigu juniorek młodszych i juniorów młodszych. W sobotę ścigać się będą juniorzy oraz juniorki, orliczki i elita kobiet. Przez lata na trasach górskiego czempionatu dominowała Paulina Brzeźna-Bentkowska (siedmiokrotnie wywalczyła złoty medal górskiego czempionatu, ostatni raz w 2016 roku, ostatnim sezonie swojej kariery). W ubiegłym roku złoto wywalczyła jej podopieczna, Aurela Nerlo, a druga była Marta Lach, również z MAT Atom Deweloper.

W niedzielę natomiast dowiemy się, który zawodnik elity mężczyzn wyjedzie z Walimia z tytułem górskiego mistrza Polski. Mateusz Taciak, który również świetnie jeździ na czas i zdobył w tej konkurencji niejeden medal mistrzosw Polski, zapewne będzie chciał obronić wywalczony rok temu tytuł.

Zawody zostaną rozegrane na liczącej 15,1 km runda. Wjazd na okrążenie poprzedzi runda honorowa. Start spod imponujących Sztolni Walimskich – Kompleksu „Riese-Rzeczka”.

Długość rundy wynosi 15,1 km i prowadzi przez miejscowości Rzeczka – Walim – Sierpnica – Rzeczka. Przewyższenie na rundzie wynosi około 560 m.

Dystanse dla poszczególnych kategorii:
  • Juniorka Młodsza: 30,8 km (1 runda + dojazdy),
  • Junior Młodszy: 61,4 km (3 rundy + dojazdy),
  • Junior: 76,7 km (4 rundy + dojazdy),
  • Juniorka: 61,4 km (3 rundy + dojazdy),
  • Kobiety Elita + U-23: 76,7 km (4 rundy + dojazdy),
  • Mężczyźni Elita + U-23: 122,6 km (7 rund + dojazdy).

Wyniki ubiegłorocznych zmagań o tytuł górskiej mistrzyni Polski i górskiego mistrza Polski dla poszczególnych kategorii znaleźć można na stronie PZKol.

Regulamin Górskich Szosowych Mistrzostw Polski dostępny jest na stronie DZKol w zakładce REGULAMINY I DOKUMENTY.

Facebookowy profil Górskich Szosowych Mistrzostw Polski: www.facebook.com/GorskieMP

Zdjęcie: Dariusz Krzywański | DKPCycling.com

No Replies to "Pięć dni do Górskich Szosowych Mistrzostw Polski"