Wyniki Challenge’u DZKol na dzień 31.08.2017

Rewelacyjne starty, skuteczna jazda i fantastyczne finisze. Młodzi kolarze z Dolnośląskiego zdobyli w sierpniu cztery złote i dwa srebrne medale w Szosowych Górskich Mistrzostwach Polski, które rozgrywane były w dniach 26-27.08.2017r. w Małopolsce.

Aurela Nerlo z klubu MAT Atom Deweloper wywalczyła podwójne Mistrzostwo Polski, jedno w kategorii elita, a drugie w kategorii U23 (19-22 lata). Piotr Konwa z TC Chrobry Scott w Głogowie, zdobył tytuł Mistrza Polski w U23. Jakub Byczkowski z UKS Moto Agbud Stelweld Jelcz Laskowice, wywalczył tytuł Górskiego Mistrza Polski w kategorii junior młodszy. W lipcu br. Jakub został II-Wicemistrzem Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w jeździe indywidualnej na czas. Marta Lach z Mat Atom Deweloper, została I-Wicemistrzynią Polski w kat. U23 w GMP, a Kamil Małecki z CCC Sprandi Polkowice został I-Wicemistrzem Polski w kat. U23.

Nasi kolarze zajmowali też wysokie miejsca tuż za podium. W juniorkach młodszych Julia Kowalska zajęła 5-miejsce wśród kobiet, a Michał Jaskot był piąty w juniorach młodszych. W juniorkach 4. miejsce wywalczyła Wiktoria Kierat. W kategorii U23 mężczyzn, 4. miejsce zajął Paweł Szóstka, a 5. wywalczył Dawid Gieracki.

Gratulujemy kolarzom, trenerom, klubom i Rodzicom. Rok 2017 jeszcze się wprawdzie nie skończył, ale śmiało można powiedzieć, że jest bardzo pomyślny dla dolnośląskiego kolarstwa.

Więcej w opublikowanych wynikach challenge’u.

Link do challenge’u SZOSA (aktualizacja: 31.08.2017)
Link do challenge’u MTB (aktualizacja: 31.08.2017)

Tekst: Janusz Jasiński

No Replies to "Wyniki Challenge’u DZKol na dzień 31.08.2017"