Wyniki Challenge’u DZKol w kolarstwie szosowym i MTB na dzień 15 maja 2018 roku

Do dnia, który obejmuje Challenge, czyli do 15 maja, punkty w MTB zdobyło 50 kolarzy (więcej o 17-tu), a na szosie punktowało 108 zawodniczek i zawodników (wzrost o 2 osoby).

Bardzo dobrze pojechała juniorka Małgorzata Dąbrowska z Dzierżoniowa na szosowym Pucharze Polski rozgrywanym w Gostyniu. W jeździe indywidualnej na czas zajęła 6. miejsce, a ze startu wspólnego wywalczyła 3. lokatę. W sumie zdobyła 35 punktów. Były to pierwsze punkty Małgosi wywalczone w 2018 roku, więc, niejako w nagrodę, została nową liderką Challenge’u DZKol.

Szczególną walecznością na trasie Międzywojewódzkich Mistrzostw Młodzików w kolarstwie MTB, które rozegrane zostały w Kórniku, w województwie wielkopolskim, wykazali się dotychczasowi liderzy Challenge’u DZKol. Jakub Przybysz z Polkowic wywalczył 2. miejsce i został samodzielnym liderem w kategorii młodzik. Tomasz Mądraszek z Nowej Rudy zajął 3. miejsce i obecnie w challenge’u plasuje się na drugiej pozycji, tracąc do lidera tylko 4 punkty.

Znając i Tomka, i Kubę, walka o każdy punkt będzie zacięta, ale na pewno zgodna ze sportową zasadą fair play!

Więcej w opublikowanych wynikach challenge’u:

Tekst: Janusz Jasiński

No Replies to "Wyniki Challenge'u DZKol w kolarstwie szosowym i MTB na dzień 15 maja 2018 roku"