Wyścigi MTB w Lubaniu 27 maja

M-GLKS „Kwisa” Lubań zaprasza w niedzielę, 27 maja, do Lubania. Amatorzy będą się ścigać w „III Lubańskim Wyścigu MTB”, dzieci w „Wyścigu Rowerowym dla Dzieci”, a zawodnicy zrzeszeni w szkółkach kolarskich oraz posiadający licencje w kategorii młodzik/młodziczka – w IV edycji Ligi Szkółek Kolarskich MTB Zagłębia Miedziowego.

Start wyścigu amatorów z pl. 3 Maja i dalej ulicami miasta zawodnicy wjeżdżają do Lubańskiego Wielkiego Lasu. Tam ścigają się po leśnych drogach o nawierzchni szutrowej na dystansie ok. 30 km. Na trasie znajdują się odcinki płaskie, kręte, z długimi i krótkimi podjazdami oraz zjazdami. Jak co roku, organizator urozmaica trasę, dokładając odcinki bardziej wymagające pod względem technicznym jak i sprawnościowym.

Zawody dla dzieci będą główną imprezą święta rowerowego, a zarazem trzecim wyścigiem organizowanym w tym dniu. Dzieci będą startowały w kategoriach wiekowych: do 4 lat, 5- 6 lat, 7-8 lat, 9-10 lat, 11-12 lat. Najmłodsze dzieci w kategorii do 4 lat tradycyjnie na rowerkach biegowych i na najkrótszej trasie ok. 100 m. Starsze na rowerach, na trasie okrężnej i na różnych dystansach.

Szczegóły oraz zapisy na stronie organizatora, M-GLKS „Kwisa” Lubań.

No Replies to "Wyścigi MTB w Lubaniu 27 maja"